Większość osób kojarzy uczucie głodu z odchudzaniem. Nie jem – znaczy chudnę. Nic bardziej mylnego. Paradoksalnie stan głodu uniemożliwia skuteczne odchudzanie. Odchudzanie nie powinno wiązać się z głodowaniem. Wręcz przeciwnie, jeśli chcemy tracić kilogramy musimy jeść.

Uczucie głodu wywołuje sygnał w mózgu, o tym że nadchodzi „czas biedy”.  W tym momencie organizm natychmiast spowalnia metabolizm oraz zabezpiecza energię pochodzącą z następujących potem posiłków, pod postacią dodatkowej tkanki tłuszczowej.

Dlatego tak ważne jest regularne jedzenie. Organizm wie wówczas, że dostarczymy mu  posiłek  i czując się bezpiecznie, nie odkłada tkanki tłuszczowej. Oczywiście pod warunkiem, że posiłek będzie odpowiednio zbilansowany. Długie okresy niejedzenia powodują wysoki wyrzut insuliny przy następującym po „czasie głodu” posiłku, a to z kolei stymuluje odkładanie tłuszczu. Sekret odchudzania polega na tym, by utrzymywać insulinę na stałym poziomie. Regularność posiłków powinno być podstawą.

Nie należy doprowadzać do stanów, w których czujemy głód. W przypadku braku odpowiedniego posiłku lepiej zjeść cokolwiek niż nic. Nawet niezdrowy posiłek będzie mniej destrukcyjny w skutkach niż przegłodzenie się.

 

z12770785Q,glodowka-oczyszczajaca