Kiedy przychodzi wiosna, ludzie zaczynają się odchudzać, żeby pokazać szczupłą sylwetkę latem na plaży. Piękne słońce, sporty outdoorowe, takie jak rowery czy nord walking, pomagają zachować nowe kształty. Jednak z nadejście jesieni czy zimy, zachęca raczej do pozostania w ciepłych kapciach z kubkiem ciepłej herbaty, co raczej sprzyja  podjadaniu. Jak zapobiec przybieraniu na wadze?

dlaczego-tyjesz_3334255

 Najważniejsze jest zdiagnozowanie przyczyn. Wtedy wiadomo jak zapobiegać przybieraniu na wadze. Pierwszym momentem, w którym może dojść do zaprzestania diety, jest faza zatrzymania wagi. Wszyscy odchudzający oczekują, że ich waga zawsze będzie spadała, nawet przy najbardziej restrykcyjnej diecie, to zjawisko nazywa się fazą plateau. Uznaje się go za czas, w którym organizm daje znać, że odchudzanie przybiega zbyt szybko lub, że potrzebuje czasu, żeby dostosować się do zmian w stylu życia i mniejszej zawartości tkanki tłuszczowej. Nie należy się go bać, ale przygotować psychicznie. Pocieszeniem w tej sytuacji może być fakt, że poprawia się m. in. wygląd skóry, a układ krążenia przystosowuje się zmniejszonej pracy. Należy wtedy pozostać na niezmienionej diecie i w żadnym razie nie obniżać jej kaloryczności.

Wrogiem diet jest apetyt i zachcianki. Z tego względu warto jest wybierać urozmaicone diety, których stosowanie jest ucztą dla podniebienia. Również warto jest mieć wsparcie wśród rodziny i bliskich, dbających o to, żeby odciągnąć myśli od kalorycznych przekąsek.