Bywają osoby, które są na ciągłej diecie. Czasem z uwagi na dużą ilość kilogramów, której chcą się pozbyć, na co potrzebne jest dużo czasu, ale niekiedy jest to spowodowane odstępstwami od diety. Jak temu zaradzić?

pobrany plik

Podczas rygorystycznych diet, zarówno organizm, jak i psychika mogą się buntować. Zbyt nisko kaloryczna dieta, może zaburzać gospodarkę hormonalną, co może skutkować pobudzaniem apetytu. Narzucone ograniczenia dietetyczne mogą wywoływać uczucie starty, a co zrekompensuje te czynniki, oczywiście jedzenie… Jak sobie poradzić w tym błędnym kole? Po pierwsze, nie należy narzucać sobie nisko kalorycznych diet. Najskuteczniejsze diety polegają na niewielkim ograniczeniu porcji zdrowej diety. Wtedy również urozmaicone posiłki, zapobiegają podjadaniu.

Co w przypadku, gdy mimo w przypadku postępowania według powyższych rad, dieta nie jest skuteczna? Wtedy warto jest udać się do dietetyka, który sprawdzi, czy jest to adekwatna dieta. Inną przyczyną może być, wewnętrzny brak chęci odchudzania. Na pierwszy rzut oka możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, co tracimy będąc na tej diecie, czy na prawdę jest ona nam potrzebna. Może nie ma sensu się odchudzać. Zadając sobie te pozornie sprzeczne pytania, można oszczędzić sobie zbędnych wysiłków.