Odchudzanie  zwykle kojarzy się z wyrzeczeniami, wykluczeniami i brakiem smaku, a wcale nie musi tak być! Nie oszukujmy się, niektóre produkty, takie jak ser żółty czy pleśniowy nie sprzyjają odchudzaniu, ale w minimalnej ilości nawet one mogą pojawiać się w diecie.

zeby_schudnac

Jak smacznie się odchudzać?

  1. Stwórz listę ulubionych potraw i dostosuj je do wymogów diety, a nie będziesz mieć poczucia, że rezygnujesz ze swoich smakołyków i odmawiasz sobie przyjemności.
  2. Wybieraj różnorodne produkty. Codzienne porcje kurczaka z ryżem czy serek wiejski, każdemu mogą się znudzić, dlatego zadbaj o to, żeby Twoje posiłki były jak najbardziej zróżnicowane. Warto jest wyśledzić ciekawe przepisy na blogach kulinarnych i/lub zainwestować w książkę kucharską.
  3. Uwzględnij w diecie owoce i warzywa. Nie dość, że urozmaicą one dietę, to zawarty w nich błonnik zapewni uczucie sytości.
  4. Przyprawiaj! Każde jedzeni musi smakować, a przyprawy temu służą.
  5. Nie rezygnuj z sosów. Warto jest wyeliminować sztuczne majonezowe czy sklepowe sklepy z mnóstwem sztucznych dodatków, jednak dodatek oliwy z oliwek czy innych roślinnych olejów, nie tylko wzmocni smak potrawy, ale zadba o elastyczność i zapewni nawilżenie skóry!