Dzieci  – niejadki to bardzo częsty problem. Małe dzieci często zapominają o jedzeniu. Jednak kiedy poda im się obiad, to też nie chcą jeść. jak można temu zaradzić?

images (1)

Na słaby apetyt swoich pociech narzeka od 20 do 42% rodziców dzieci w wieku od 3 do 4 lat. W takich przypadkach stosuje się zwykle technikę przechytrzania (np. ukrywania warzyw), przekupywania czy przymusu. Jednak należałoby po prostu poczekać i nie przejmować się. W wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, że oferujemy dzieciom w zamian inne produkty zamiast konkretnego posiłku. Wszelkie batony, słodkości czy chrupki mają tyle kalorii, że dziecko jest po takiej przekąsce zapchane. Zatem na pewno nie będzie jadło kolejnego posiłku.

Zwykle powtarza się dzieciom, że jedzenie to nie zabawka. Jednak, wbrew pozorom, jeśli pozwolimy dzieciom przygotować z jedzenia swoje zabawowe jedzenie, z produktów, które naszykujemy, to dzieci będą bardziej skore do próbowania nowych smaków, a szanse na zjedzenie bez marudzenia znacznie wzrosną. Poniżej przykładowe zdjęcia posiłków zachęcających dzieci do jedzenia.

images (3) kanapka1 salatka-biedronki veselye-buterbrody-dlja-detej-2_1