Dowiedz się, jak zaplanować proces odchudzania, by za kilka tygodni cieszyć się i dobrą formą, i smukłym ciałem bez zbędnych kg!

1. Prowadź dietetyczny dziennik

Przez kilka dni zapisuj wszystko co jesz, następnie zaznacz różnymi kolorami poszczególne grupy produktów np. niezdrowe przekąski i to co chcesz jeść na diecie. Na tej podstawie ułóż jadłospis na kilka dni.

2. Gotuj dania na kilka dni

Zwłaszcza na początku gotuj duże porcje, które będziesz mogła podzielić na kilka posiłków. Nie zakładaj, że codziennie – np. na obiad – będziesz jeść coś innego. Lepiej przygotować więcej, bowiem dzięki temu zachowasz i regularność jedzenia, i nie wpadniesz na pomysł jedzenia na mieście.

file.gotowanie-obiad

3. Otóż się na nowe przepisy

Wypróbuj koktajle, które są niskokalorycznym i pełnowartościowym posiłkiem, który możesz mieć zawsze przy sobie. Innym przykładem jest dietetyczne ciasto marchewkowe lub różnego rodzaju chłodniki.

4. Prowadź dziennik aktywności

Zaplanuj sobie codziennie 30 minut na sport. Może to być szybki marsz, ćwiczenia w domu lub jogging. Aktywność fizyczna przyspieszy odchudzanie i poprawi wygląd twojego ciała.

jogging-bielsko-25-11-2014

5. Znajdź miejsce, w którym będziesz robić zakupy

Znajdź dobry targ, gdzie możesz kupić świeże, zdrowe i naturalne produkty prosto od producentów. Ważne, byś dobrze czuła się w tym miejscu i miała duży wybór produktów. Wtedy z przyjemnością zmienisz swój styl życia na zdrowy.