1. Biegaj i spaceruj

Szybki chód to wbrew pozorom doskonały sposób na utratę kalorii. Podczas półgodzinnego intensywnego marszu (5 km/godz.) można stracić około 137 kcal. Spacer daje mniejsze szanse na utratę kalorii. Biegi skuteczniej rozprawiają się z kaloriami. Półgodzinna porcja biegania z prędkością ok. 6,5 km/godz. (truchcik) pozwoli nam pozbyć się ok. 347 kcal.

2. Pływaj

Pływanie doskonale wpływa na jędrność biustu. Wzmacnia mięśnie, wyszczupla brzuch, modeluje talię i biodra. Podczas godziny pływania można spalić 400–600 kcal. Ten rodzaj aktywności ma również doskonały wpływ na nasze zdrowie. Pływając, można wzmocnić mięśnie kręgosłupa.

3. Przejedź się rowerem

To jeden z najskuteczniejszych sposobów na utratę wagi. Podczas półgodzinnej przejażdżki na rowerze górskim kobieta ważąca około 70 kilogramów może spalić około 298 kcal. Jazda na rowerze doskonale wpływa na kondycję i wzmacnia różne partie mięśni (uda, łydki), poprawia pracę serca, funkcjonowanie układu oddechowego i układu krążenia. Zanim wybierzemy się w długą trasę, warto potrenować na krótszych odcinkach. Planując większą wyprawę rowerową, trzeba pamiętać o rozgrzaniu mięśni.

4. Tańcz

Jest doskonałym sposobem na odchudzanie. Przy tańcu spalamy tyle kalorii, co podczas intensywnego chodu, a nawet ćwiczeń na siłowni. Taniec towarzyski pozwala spalić od 180 kcal w ciągu godziny. Przy salsie można w tym czasie pozbyć się nawet 400 kcal. Regularne uprawianie tańca wzmacnia mięśnie, szczególnie nóg i pośladków, kształtuje sylwetkę, zwiększa siłę i poprawia kondycję. Poza tym łagodnie stymuluje kości, co sprawia, że organizm buduje nową tkankę, co w efekcie powoduje wzmocnienie szkieletu.

5. Graj w tenisa

Regularne uprawianie tego sportu poprawia koordynację ruchową i refleks, wzmacnia mięśnie. Pomaga też w spaleniu tkanki tłuszczowej. W ciągu godzinnego treningu można spalić nawet 700 kcal. Gra w tenisa bywa elementem rehabilitacji dla osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca, reguluje też ciśnienie krwi. Obniża poziom cukru we krwi, co zmniejsza ryzyko zapadnięcia na cukrzycę. Płuca tenisisty są pojemniejsze i zdrowsze.