O efektach jego działania, które wydają się paradoksalne, przekonali się kilkadziesiąt lat temu farmerzy w Stanach Zjednoczonych. Chcąc aby ich trzoda chlewna przybrała na wadze, zaczęli dodawać w dużych ilościach olej kokosowy do jej karmy. Ku ich zaskoczeniu, świnie nie tylko nie utyły, ale nawet pozbyły się zgromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej.

kokos

Olej kokosowy ma właściwości przywracające prawidłowy metabolizm – co przyczynia się do redukcji nadwagi spowodowanej złą przemianą materii.

Olej kokosowy jest do tego stopnia skuteczny w przyspieszaniu metabolizmu, że nie tylko pomoże zachować smukłą sylwetkę, lecz także przyspieszy usuwanie tłuszczów już zmagazynowanych w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Poprawa przemiany materii będzie skutkować nie tylko wzrostem energii, lecz dodatkowo zwiększeniem  odporności.

Cechą, która przesądza o dobroczynnym wpływie oleju kokosowego na sylwetkę, jest jego niska, w porównaniu do innych olejów, kaloryczność. 100 g tego produktu dostarcza 680 kcal, podczas gdy w 100 g pozostałych olejów znajdziemy aż 900 kcal.

Olej kokosowy jest o tyle uniwersalny, że można nim zastąpić nie tylko tłuszcze do smażenia, ale także masło czy margarynę. Dzięki temu dokonanie zmian w codziennej diecie nie będzie trudne.