Wg. badań przeprowadzonych przez firmę Bayer, na ponad 900 osobach, ponad 60% Polaków deklaruje, że dba o zdrowie,  a jak to jest na prawdę?

shutterstock_48675874-500x313

Wyniki przyniosły dużo sprzecznych informacji. Ponad 70% ankietowanych przypisało dobre zdrowie swoim genom. Jednak równocześnie 83%  spośród osób badanych uważa, że aktywność fizyczna zapobiega chorobom, a do uprawiania sportu zadeklarowało się już tylko ponad 60%.

Raport wykazał, że zwykle kobiety częściej chodzą do lekarza. W ramach profilaktyki przeciwnowotworowej tylko 31% kobiet i 15 % mężczyzn wykonuje testy przesiewowe. Częściej badają się w kierunku chorób układu sercowo-naczyniowego, 45% ankietowanych kobiet i 36% mężczyzn. A 42% osób w ogóle nie umie określić swojego stanu zdrowia! Najmniejszą wiedzę na temat swojego zdrowia wykazują ludzie w wieku 15 29 lat.

Duża część z ankietowanych zwróciła uwagę, że dieta bezpośrednio wpływa na zdrowie. W ten sposób odpowiedziało 79% z nich. Jednak ludzie nie zawsze jedzą zdrowo. Nie zawsze wynika to z braku dbałości o ten aspekt życia, ale braku świadomości. Dlatego zachęcamy do czytania naszego bloga.