Ostatnio coraz więcej mówi się na temat genodiety – diety dostosowanej do profilu genetycznego. Czym jest gen otyłości i jak sprawdź czy go posiadasz?

pobrany plik

Gen otyłości – co to oznacza?

Sylwetkę mamy zakodowaną w DNA. Nasz kod genetyczny zawiera ponadto informacje pomagające w określeniu, co powinniśmy jeść i jaki tryb życia prowadzić. Dzięki testowi DNA jesteśmy w stanie stwierdzić np. jak dana osoba metabolizuje tłuszcze lub węglowodany, jak metabolizuje kofeinę, czy posiada tzw. gen otyłości – słowem, jaka dieta jest dla niej najstosowniejsza.

Genodieta – prawdziwy hit w walce z otyłością?

Genodieta to sposób odżywiania dopasowany do profilu genetycznego danej osoby. W celu ustalenia odpowiedniego jadłospisu musi ona przejść badania DNA, dzięki którym możliwe jest określenie podatności na poszczególne choroby. Jak głoszą specjaliści, genodieta pozwala na zmniejszenie ryzyka rozwoju licznych zaburzeń (jak otyłość, choroby układu krążenia czy procesy zapalne w organizmie), wydłużenie życia i nadanie mu większej jakości, a także utrzymanie określonej wagi.

Popularność genodiety wynika z jej skuteczności. Według badań, osoby stosujące tę dietę tracą o 30% więcej masy ciała niż osoby stosujące tradycyjne diety. 

Każdy z nas posiada unikalny zestaw genów, który wpływa na to, jak reagujemy na dietę i ćwiczenia. Genodieta ukazuje prawdziwy potencjał danej osoby i pokazuje genetyczną drogę do utraty wagi.