Dowiedz się, jakie przyzwyczajenia związane z dniem codziennym musisz zmienić, by szybciej spalić tłuszczyk!

DDtktkpTURBXy80MGM3OWQ1NDlkM2ExMWJiZThhODJjYWYxNTQwMmE0Zi5qcGeTlQMAI80D6M0CMpMFzQMUzQG8lQfZMi9wdWxzY21zL01EQV8vMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUucG5nAMIA

1. Pamiętaj o śniadaniu!

Nawet jeśli jesteś na nogach już od ponad godziny, a nie zjadłaś śniadania, twój metabolizm wcale nie działa na pełnych obrotach. Dla niego budzikiem będzie pierwszy posiłek – dlatego koniecznie go dostarcz!

2. Trochę ruchu przed południem

Zamiast jechać ściśnięta w autobusie, maszeruj do pracy na piechotę. Wystarczy jeden przystanek! 20 minut ruchu z samego rana pobudzi spalanie na cały dzień!

3. Fokus na odrobinę kofeiny

Po wejściu po schodach do biura w pierwszej kolejności zrób sobie małą kawę. Tylko nie dosładzaj! Zdaniem ekspertów małe espresso pobudza spalanie tłuszczu nawet wtedy, gdy siedzisz przy biurku. Bosko!

4. Co godzinę funduj sobie przerwę

Nie martw się, nikt nie mówi o długich przerwach! Wystarczy, byś wstała na 5 minut od biurka. Po drodze z papierami rozciągnij mięśnie karku, stojąc przy biurku rozciągnij mięśnie nóg. Dla zdrowia i pięknej figury… ruszaj się, gdy tylko natrafi się okazja!

5. Zaplanuj swój obiad

To, że musisz jeść regularnie to kwestia, jakiej nawet nie podejmujemy. Dodatkowo jednak pamiętaj, że powinnaś również dobrze dobierać składniki posiłków. Stawiaj na produkty pełnoziarniste, z których trawieniem organizm musi się trochę namęczyć. Wtedy spalisz więcej kalorii, a i dłużej będziesz syta.

6. Stawiaj na zimne napoje

Im niższa temperatura napojów, tym lepiej, bowiem organizm musi się namęczyć z ich ogrzaniem. A to skutkuje większym zużyciem energii i spaleniem większej liczby kalorii!

7. Wybieraj trening kardio!

Zamiast podnosić ciężary, wybierz intensywny trening, który sprawi, że się porządnie spocisz. To recepta na przyspieszenie spalania tłuszczu! Nasze ciało jest absolutnie wystarczającym obciążeniem dla mięśni. Trening kardio + ćwiczenia interwałowe to klucz do sukcesu.

8. Szybki bit

W czasie treningu zamiast melodii o miłości wybieraj znacznie szybsze rytmy. Dzięki nim będziesz ćwiczyć w tempie, które daje najlepsze rezultaty, jeśli chodzi o spalanie tłuszczu – to mniej więcej 70% tego, co możemy wycisnąć ze swojej kondycji.

9. Wybierz spacer

Po treningu w żadnym razie nie wsiadaj do samochodu – lepiej zrobi ci spacer! Pamiętaj, że jeszcze kilkadziesiąt minut po intensywnych ćwiczeniach organizm pracuje na najwyższych obrotach. To oznacza, że nawet w czasie zwykłego marszu spalanie może osiągnąć taki poziom, jak w trakcie biegania!

10. Wysypiaj się!

W czasie snu twój organizm regeneruje się po całym, aktywnym dniu. To właśnie odpoczynek jest warunkiem zdrowia, prawidłowego rozwoju mięśni i dobrego samopoczucia. Pilnuj, by w czasie doby mieć przynajmniej 7 godzin na sen. Wtedy będziesz mieć pewność, że wszystko jest ok!