fresh vegetables close-up

Myślisz o przejściu na wegetarianizm? To świetny pomysł, ale zanim dokonasz wyboru, przekonaj się, czy to dieta dla ciebie. Dwa wegetariańskie dni pomogą ci podjąć decyzję, czy chcesz na stałe zrezygnować z mięsa.

Powodów, dla których warto spróbować zostać wegetarianinem, jest wiele. Dla niektórych będą to względy etyczne, dla innych ekologiczne, prozdrowotne lub ekonomiczne . Jeszcze innymi pokieruje ciekawość, chęć do eksperymentów i kulinarna fantazja.

Jakakolwiek by była motywacja, warto spróbować. Bo dieta wegetariańska to samo zdrowie. Jest bardzo urozmaicona, bazuje na warzywach, owocach, orzechach, roślinach strączkowych, kaszach, dobrych tłuszczach roślinnych. Korzystnie wpływa na obniżenie poziomu cholesterolu, optymalizuje wagę ciała, odkwasza organizm, obniża ciśnienie krwi. U wegetarian rzadziej zdarzają się przypadki zawałów serca, cukrzycy, nowotworów, miażdżycy i osteoporozy niż wśród osób jedzących mięso.

Wegetarianie nie jedzą mięsa, ryb i drobiu. Bardziej radykalna frakcja – weganie – unika wszelkich produktów pochodzenia zwierzęcego. Najbardziej popularną wersją wegetarianizmu jest laktoowowegetarianizm, w którym dopuszcza się nabiał, jajka i miód.

Polecamy spróbować, ponieważ wegetariańskie gotowanie wcale nie jest skomplikowane i czasochłonne.

źródło: http://hellozdrowie.pl